Piątek 9 grudnia 2022 - Anety, Leokadii, Wiesława

Aktualności

 

I FESTIWAL ŻURAWINY

I FESTIWAL ŻURAWINY

 

Ponadto odbędzie się wizyta studyjna w naturalnym otoczeniu - tam gdzie rośnie żurawina, degustacje i pokazy produktów wytworzonych na bazie żurawiny,  naturalnie degustacja nalewek z żurawiny. W trakcie festiwalu odbędzie  się konkurs na produkt, potrawę i nalewkę z żurawiny.

               Festiwal Żurawiny to przedsięwzięcie zainicjowane przez Kaszubskie Stowarzyszenie Agroturystyczne „Kościerska Chata", organizowane wspólnie z Gminą Kościerzyna, Kościerskim Domem Kultury, Powiatem Kościerskim, Pomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego i Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego.

                 Nie spotykane na taką skalę wydarzenie ma przyczynić się do rozpowszechnienia znanych produktów regionalnych, a także promocję nie docenianych owoców i produktów z żurawiny. Mamy nadzieję,    że z Państwa udziałem uda nam się wypracować prestiż wydarzenia i stworzyć znaną rangę na kolejne lata.       

Tematy konferencji  I festiwalu żurawiny

1)Występowanie i ochrona żurawiny bagiennej na terenie Kaszub  - mgr. Ochrony Środowiska Andrzej Penk Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych Oddz. Wdzydzki  Park Krajobrazowy

2) „Autorski rytuał w SPA na bazie Żurawiny" - P. Iwona Kucharczyk masażystka Hotelu Bazuny

 

3)NIEDOCENIONY  SKARB  ,KASZUBSKA  ŻURAWINA  BAGIENNA
-Omówienie składników jagody żurawiny( witamin, soli mineralnych oraz innych substancji )
-Działanie lecznicze żurawiny  , jej  zastosowanie w zapobieganiu i  leczeniu    różnych chorób .
   Motto :" Chcesz być zdrowy ,jedz żurawinę". Mgr. Farmaceutyki  Beata Peszko

4) Żurawina - najnowsze doniesienia naukowe. Przegląd najnowszych prac badawczych dotyczących gatunku. - doktor Urszula Zajączkowska   - Samodzielny Zakład Botaniki Leśnej, Wydział Leśny SGGW.

5) „Żurawina z Kaszub ucierana na surowo" jako produkt tradycyjny- Zastępca Dyr. Kazimierz Sumisławski DEPARTAMENT ŚRODOWISKA I ROLNICTWA URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO.

 6)Żurawina z Kaszub sposobem na promocje Pomorza - Kaszub - Powiatu Kościerskiego - Halina Rogińska Prezes KSA „Kościerska Chata".

7)Nowe technologie w promocji produktów regionalnych - czyli jak promować „Żurawinę z Kaszub" w sieci internetowej. - doktor Dagmara Plata - Alf

Promocja przewodnika kulinarnego  pt. Kaszubska Żurawina.

Jedną z Prelegentek będzie mgr farmaceutyki Pani Beata Peszko, która jest autorką książki pt. Witaminy ,mój sposób na zdrowie,  opisuje w niej wiele terapii witaminowych pomocnych            w zapobieganiu, leczeniu oraz łagodzeniu objawów wielu chorób, także tych uznawanych za nieuleczalne jak SM czy choroby nowotworowe. Terapie witaminowe oparte są na naturalnych suplementach otrzymywanych z pełnowartościowych owoców i naturalnych źródeł.                      

HR

Formularze do pobrania:

  • Program I Festiwalu Żurawiny - pobierz
  • Tematy konferencji I Festiwalu Żurawiny - pobierz
  • FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY - wystawcy - pobierz
  • FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY - konferencja - pobierz

 

powrót

 
I FESTIWAL ŻURAWINY - 2 I FESTIWAL ŻURAWINY - 4 I FESTIWAL ŻURAWINY - 6 I FESTIWAL ŻURAWINY - 8 I FESTIWAL ŻURAWINY - 10 I FESTIWAL ŻURAWINY - 12 I FESTIWAL ŻURAWINY - 14 I FESTIWAL ŻURAWINY - 16 I FESTIWAL ŻURAWINY - 18 I FESTIWAL ŻURAWINY - 20 I FESTIWAL ŻURAWINY - 22 I FESTIWAL ŻURAWINY - 24
 
ostatnia modyfikacja: 8 września 2014
derwi.pl
© Na kaszuby, Kaszuby noclegi - na-kaszuby.pl