Poniedziałek 5 grudnia 2022 - Kryspiny, Norberta, Sabiny

Aktualności

 

Bitwa Regionów - Stare Pole

Bitwa Regionów - Stare Pole

To była prawdziwa bitwa na smaki. Każdy z uczestników stanął na wysokości zadania, jednak zwycięzca mógł być tylko jeden. W konkursie, który odbył się w Starym Polu uczestniczyło 9 zespołów Kół Gospodyń Wiejskich, reprezentujących różne części województwa. Ich zadaniem było przygotowanie dania konkursowego, które byłoby tradycyjną potrawą, charakterystyczną dla regionu działania zespołu.Najwięcej uczestników było z powiatu Kościerskiego, bo aż cztery.

Na stół jury trafiły potrawy wykonane z gęsi, kaczki, kury, królika, ryb i runa leśnego.

Ostatecznie jury przyznało zwycięstwo Kaszubskiemu Stowarzyszeniu Agroturystycznemu Kościerska Chata za potrawkę z kurczaka - Frikasy. Drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich z Wąglikowic, które przygotowało kaszubską kaczkę nadziewaną jabłkami i śliwką suszoną.

Warto dodać, że do piątej edycji Bitwy Regionów zgłosiły się aż 784 Koła Gospodyń Wiejskich. Konkurs jest przeprowadzany w trzech etapach. Pierwszy to weryfikacja nadesłanych 784 zgłoszeń w KOWR. Drugi - przygotowanie i prezentacja potrawy przez zakwalifikowane zespoły podczas kulinarnego wydarzenia w każdym z województw. Zespół, który otrzymał największą liczbę punktów podczas eliminacji wojewódzkich, przechodzi do finału. Najlepszych 16 drużyn z całego kraju spotka się we wrześniu w Poznaniu. 

Potrawy Przygotowywały Halina Rogińska, Barbara Sałata oraz Joanna Rogińska

 

powrót

 
Bitwa Regionów - Stare Pole - 2 Bitwa Regionów - Stare Pole - 4 Bitwa Regionów - Stare Pole - 6 Bitwa Regionów - Stare Pole - 8 Bitwa Regionów - Stare Pole - 10 Bitwa Regionów - Stare Pole - 12
 
ostatnia modyfikacja: 28 czerwca 2019
derwi.pl
© Na kaszuby, Kaszuby noclegi - na-kaszuby.pl