Poniedziałek 5 grudnia 2022 - Kryspiny, Norberta, Sabiny

Aktualności

 

VII Festiwal Żurawiny

VII Festiwal Żurawiny

Rajd Rowerowy Szlakiem Kaszubskiej Żurawiny to cykliczna impreza, która jest elementem Festiwalu Żurawiny organizowanego już po raz siódmy. Impreza dedykowana dla tych, którzy chcą aktywnie spędzić czas pośród kaszubskich jezior i rozsmakować się tamtejszej tradycyjnej kuchni.
Chcesz zasmakować wspaniałych wyrobów z kaszubskiej żurawiny? Chcesz zgłębić tajniki jej zbioru i przyrządzanych smakowitości? Nic prostszego! Dołącz do Rajdu Rowerowego Szlakiem Kaszubskiej Żurawiny. Festiwal Żurawiny to kolejna już edycja festynu przepełnionego lokalną kulturą i tradycją osłodzoną żurawinowymi smakołykami. Kaszubski Festiwal Żurawiny to impreza z mnóstwem atrakcji i niespodzianek dla jej uczestników. Rajd Rowerowy Szlakiem Kaszubskiej Żurawiny nie ma charakteru otwartej rywalizacji i klasyfikacji, a jego celem jest zachęcenie do aktywnego spędzania czasu w atmosferze pikniku. Trasa rajdu wiedzie atrakcyjnymi i urozmaiconymi okolicami powiatu Kościerskiego i Kartuskiego . Przejazd trasą nadzorowany jest przez doświadczonego Przewodnika sprawującego opiekę nad bezpieczeństwem grupy. Uczestnicy biorąc udział w rajdzie będą mogli bliżej poznać lokalną przyrodę oraz kulturę miejscowej społeczności. Bliskie sąsiedztwo wspaniałych okolicznych jezior i leśnej głuszy urozmaica ten krajobraz sprawiając, że rowerzysta może jeszcze bardziej zagłębić się w kaszubskiej przyrodzie i poznać jej kwintesencję.

Tegoroczną edycję rajdu Szlakiem Kaszubskiej Żurawiny przygotowaliśmy we współpracy z PTTK Promyk, Pawłem Miszk i Zygmuntem Lipka.
Program rajdu:
Pierwszy Dzień Rajdu - 12 września 2020 - sobota - wizyta studyjna na bagnach w Zieleninie

 

 

Start: godz. 9:00
Miejsce: Agroturystyka Gościna
ul. Żurawinowa 3,
83-400 Kościerzyna

Uczestnicy przyjeżdżają we własnym zakresie na miejsce zbiórki.

9:00 - odprawa i rejestracja uczestników biorących udział w imprezie dwudniowej.
9:30 - 16:00 - wycieczka rowerowa. Trasa dla Zaawansowanych - Prowadzona przez Organizatora. Pętla na dystansie około 45 km. w kierunku Szymbarka, Będomina do Zielenina.

W czasie wycieczki uczestnicy obydwu grup wezmą udział w piknikach oferujących wyroby tradycyjne lokalnej kuchni kaszubskiej. Odwiedzimy również miejsca występowania kaszubskiej żurawiny. W miejscowości Zielenin wejście studyjne na bagna. Wycieczkę pierwszego dnia kończymy ogniskiem. Na uczestników rajdu w tym dniu czeka również kilka dodatkowych atrakcji... NIESPODZIANEK!

Nocleg w agroturystyce

Drugi Dzień Rajdu - 13 września 2020- niedziela
Start: godz. 9:00

Trasa dla Zaawansowanych - dystans około 40 km.

Miejsce startu: Agro Gościna www.goscina.eu

Organizatorzy w tym dniu przewidzieli również festyn z regionalnymi przysmakami. Drugi dzień będzie miał formę rekreacyjnej wycieczki rowerowej, w której mogą wziąć osoby dorosłe. Planowana trasa wycieczki to dystans około 40 km w formie pętli rozpoczynającej się i kończącej w Agro Gościna. Podczas festynu na zakończenie rajdu dla uczestników gotował będzie znany z telewizyjnych programów kulinarnych Tomasz Jakubiak i wielu mistrzów kuchni Polskiej.
więcej pod tel 505 547 118 lub halinaroginska@o2.pl

Srodki na realizację zadania pochodza ze Starostwa Powiatowego w Kościerzynie, Gminy Kościerzyna, Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej oraz Kościerskiej Chaty

powrót

 
VII Festiwal Żurawiny - 2 VII Festiwal Żurawiny - 4 VII Festiwal Żurawiny - 6 VII Festiwal Żurawiny - 8 VII Festiwal Żurawiny - 10 VII Festiwal Żurawiny - 12 VII Festiwal Żurawiny - 14 VII Festiwal Żurawiny - 16 VII Festiwal Żurawiny - 18 VII Festiwal Żurawiny - 20 VII Festiwal Żurawiny - 22 VII Festiwal Żurawiny - 24
 
ostatnia modyfikacja: 13 listopada 2020
derwi.pl
© Na kaszuby, Kaszuby noclegi - na-kaszuby.pl