Środa 17 kwietnia 2024 - Anicety, Klary, Rudolfina

Aktualności

 

Aktualności

I Kaszubskie Tradycje Wielkanocne

I Kaszubskie Tradycje Wielkanocne

A w programie: - pokazy kulinarne regionalnych dań wielkanocnych, - live cooking w wykonaniu Szefów Kuchni restauracji Stary Browar Kościerzyna, restauracji Malena, Restauracji Florencja oraz Grzybowski Młyn, - prezentacje wyrobów regionalnych, rękodzieł, ozdób i dekoracji wielkanocnych, - występy kaszubskich kapeli ludowych, - warsztaty dla dzieci i wiele innych ciekawych atrakcji dla każdego!
04.04.2017

więcej...

 
Walne Zgromadzenie KSA Kościerska Chata

Walne Zgromadzenie KSA Kościerska Chata

Zarząd KSA „Kościerska Chata” serdecznie zaprasza WSZYSTKICH CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA na Walne Zgromadzenie Członków KSA „Kościerska Chata”, które odbędzie się dnia, 10.02.2017 r. o godz.9,45 ( pierwszy termin), godz. 10,00 ( drugi termin) w sali konferencyjnej Stary Browar Kościerzyna ul. Słodowa 3.
26.01.2017

więcej...

 
III Festiwal żurawiny za nami

III Festiwal żurawiny za nami

9-10 września 2016 roku odbył się III Festiwal Żurawiny. Pod czas tej dwudniowej imprezy można było spróbować swych sił w trasie rowerowej Szlakiem Kaszubskiej Żurawiny z Gdańska do Zielenina oraz rajdzie rodzinnym z Kościerzyny ( Pomnik J.Wybickiego) przez Rotembark, Juszki do Dobrogoszczy, posłuchać wykładu na temat ochrony bagien, zdrowego odżywiania, produkcji piwa żurawinowego itd oraz  skosztować potraw przygotowanych z tego zacnego owocu, ale przede wszystkim nabyć żurawinowe produkty. Na najmłodszych i nie tylko czekały różnego rodzaju gry, konkursy Zorganizowane przez Pana Sebastiana Lemke i jego wolontariuszy, harcerzy z Łubiany, atrakcji nie mało było przy Kościerskiej  Policji  i Kościerskiej Straży Pożarnej. 

15.09.2016

więcej...

 

Sylwester wolne miejsca

Chcesz się dobrze zabawić lub spędzić Sylwestra na agroturystyce nie czekaj zadzwoń tel 505 547 118 lub 58 6867156
30.12.2016

więcej...

 
III Festiwal żurawiny

III Festiwal żurawiny

Piwo żurawinowe wyprodukowane na tę okazję przez Stary Browar Kościerzyna, wypieki, zupa żurawinowa, będzie można smakować pod czas III Festiwalu Żurawiny.W programie m.in.: konferencja naukowo-praktyczna, wizyta studyjna na bagnach, pokazy i degustacje produktów z niej wytworzonych oraz występy artystyczne. Wydarzenie patronatem honorowym objął marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk oraz Minister Rolnictwa i Rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel - Wstęp wolny.

31.08.2016

więcej...

 
Festiwal Żurawiny - Żurawinowy Rajd rowerowy - III Festiwal Żurawiny

Festiwal Żurawiny - Żurawinowy Rajd rowerowy - III Festiwal Żurawiny

 

Termin: 9 - 10 wrzesień 2016

Chcesz się rozsmakować w Kaszubskiej Żurawinie? Chcesz zgłębić tajniki jej zbioru i przyrządzanych smakowitości? Nic prostszego! Dołącz do Żurawinowego Rajdu Rowerowego ...

Żurawinowy Rajd Rowerowy, to propozycja dla ludzi aktywnych i ciekawych kultury, historii i tradycji Kaszub.

Jak wyglądała ubiegłoroczna edycja rajdu przeczytaj relację TUTAJ

Biorąc udział w rajdzie rowerowym dołączysz także do III Festiwalu Żurawiny w Kościerzynie. Festiwal Żurawiny to kolejna już edycja festynu przepełnionego lokalną kulturą i tradycją osłodzoną żurawinowymi smakołykami. Kaszubski Festiwal Żurawiny to impreza z mnóstwem atrakcji i niespodzianek dla jej uczestników.

Żurawinowy Rajd Rowerowy nie ma charakteru otwartej rywalizacji i klasyfikacji, a jego celem jest zachęcenie do aktywnego spędzania czasu w atmosferze pikniku. Trasa rajdu wiedzie atrakcyjnymi i urozmaiconymi rejonami od Gdańska do Kościerzyny. Przejazd trasą nadzorowany jest przez doświadczonego Przewodnika sprawującego opiekę nad bezpieczeństwem grupy. Uczestnicy biorąc udział w rajdzie będą mogli bliżej poznać lokalną przyrodę oraz kulturę miejscowej społeczności. Bliskie sąsiedztwo wspaniałych okolicznych jezior i leśnej głuszy urozmaica ten krajobraz sprawiając, że rowerzysta może jeszcze bardziej zagłębić się w kaszubskiej przyrodzie i poznać jej kwintesencję.

Program...

 

 

17.08.2016

więcej...

 
PAWEŁ RUSZKOWSKI GWIAZDĄ III FESTIWALU ŻURAWINY

PAWEŁ RUSZKOWSKI GWIAZDĄ III FESTIWALU ŻURAWINY

PAWEŁ RUSZKOWSKI 

Wokalista, gitarzysta i autor muzyki. Studiuje wokalistykę jazzową w klasie wokalnej as. AnnyDomżalskiej, w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku (studia magisterskie). Na codzień tworzy i interpretuje piosenki poetyckie, stylistycznie osadzone pomiędzy folkiem, jazzem iklasyką, choć otwarty jest na wszystkie muzyczne inspiracje.Ma na swoim koncie kilkadziesiąt kompozycji do wierszy polskich poetów (wybrane utwory z lat 2010-2013 do słów L. Staffa, A. Zagajewskiego, B. Leśmiana, E. Stachury i A. Osieckiej znalazły się na jegodebiutanckiej solowej płycie zatytułowanej „ARS POETICA".[Premiera koncertowa odbyła się 12 lutego 2016; płyta została wydana własnym sumptem; dostępna jest w sklepie internetowym StrefyPiosenki]. 

18.08.2016

więcej...

 
DZIEŃ DZIECKA w Muzeum we Wdzydzach

DZIEŃ DZIECKA w Muzeum we Wdzydzach

 

DZIEŃ DZIECKA
01.06, godz. 9:00-16:00

Tego dnia na terenie muzeum odbywają się warsztaty rękodzielnicze oraz dawne gry i zabawy organizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.

W programie:

  • dawne dziecięce zabawy i zabawki

• darmowe warsztaty
- wykonywania kwiatów z papieru,
- tkania i przędzenia,
- lepienia garnków,
- plastyczne

 

 

 

30.05.2016

więcej...

 
WEEKEND NA KASZUBACH

WEEKEND NA KASZUBACH

Nie masz jeszcze zaplanowanego weekendu - zaplanuj go z nami. W ciszy, spokoju, na łonie natury. Czeka na ciebie wiele atrakcji.

28.04.2011

więcej...

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
derwi.pl
© Na kaszuby, Kaszuby noclegi - na-kaszuby.pl